top of page

PRFM opisuje kwalifikację facility managera


Polska Rada Facility Management kontynuuje pracę nad jednym z głównych celów, jakie jej przyświecają od początku istnienia, czyli stworzenia ścieżki edukacji dla facility managera. Czuwa nad tym Grupa Doradcza ds. Edukacji, która wkracza w kolejny etap swoich działań i w związku z tym spotkała się w poniedziałek, 31 stycznia.


rak sprecyzowanych wytycznych dotyczących zawodu facility managera niesie ze sobą wiele niejasności w zakresie wymagań co do jego wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. W związku z tym Polska Rada Facility Management postanowiła podjąć się wyzwania ustandaryzowania wymagań w kwestii wykonywania zawodu facility managera i tym samym rozpocząć pracę nad opisem kwalifikacji w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. System ma na celu opisanie, uporządkowanie i zebranie różnych kwalifikacji w jednym ogólnodostępnym rejestrze - Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji dostępnym na stronie www.kwalifikacje.gov.pl


Opis kwalifikacji facility managera będzie jednym z głównych zadań Grupy Doradczej ds. Edukacji, która kontynuuje swoją działalność i w wraz z początkiem nowego roku może pochwalić się nawiązaniem współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych. Instytut odpowiada za prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji, będącego obok Polskiej Ramy Kwalifikacji, kluczowym elementem Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji wdrażanego w Polsce. Przedstawicielką IBE współpracującą z ekspertami z branży FM jest Iwona Caputa, doświadczona specjalistka ds. badań i analiz - regionalny lider ds. ZSK, która wesprze Grupę Doradczą ds. Edukacji w opisie kwalifikacji.



- Współpraca w ramach partnerstwa, pozwoli nam na przygotowanie wniosku i opis kwalifikacji rynkowej - facility managera. Opis kwalifikacji powstaje na wyraźne zapotrzebowanie sektora i rynku pracy. Standaryzacja i jakość jakie niosą założenia systemowe oraz zaprojektowanie kwalifikacji rynkowej w obszarze facility managementu, przyniesie wiele korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom - mówi Iwona Caputa.


Grupa ds. Edukacji zrzesza entuzjastów kształcenia i ekspertów rynkowych w obszarze facility management. Należą do nich m.in. Tadeusz Sztop, członek zarządu PRFM, dyrektor działu technicznego FM w Ever FS, Zbigniew Mazurek, wiceprezes PRFM, właściciel firmy doradczej z zakresu FM, MENPRESA, Krzysztof Kogut, prezes stowarzyszenia, redaktor naczelny magazynu “Obiekty” i przewodnicząca grupy Marta Lenarczyk, na co dzień senior technical quality manager w Colliers International.


- Facility Management to branża, która oferuje ogromne możliwości rozwoju zawodowego. Odnoszę wrażenie, że osoby wchodzące na rynek pracy nie mają jeszcze wystarczającej tego świadomości. Dołączyłam do Grupy ds. Edukacji z przekonaniem, że jej działania pomogą poszerzyć horyzonty związane z wyborem kierunku rozwoju zawodowego wielu osobom, które właśnie stają przed takim wyzwaniem - mówi Marta Lenarczyk.


Uczestnictwo w Grupie doradczej ds. Edukacji umożliwia zaangażowanie się w pracę nad wymaganiami branżowymi stawianymi przed osobami wykonującymi zawód facility managera. Jeśli jesteś zainteresowany zaangażowaniem się w tego typu działania, napisz: angelikamajkut@prfm.pl Więcej informacji na temat działań grupy znajdziesz na stronie: https://www.prfm.pl/edukcja Następne spotkanie grupy odbędzie się 14 lutego.


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
bottom of page