top of page

Wybór 
agencji ochrony

Poradnik postępowania - 2024

Polska Rada Facility Management

Grupa Doradcza ds. Bezpieczeństwa
pod przewodnictwem 
Tomasza Grzelaka

Bezpieczeństwo obiektów i organizacji jest jednym z trzech głównych filarów dojrzałego facility managementu. Wszystkie nowoczesne organizacje, których ambicją jest prowadzenie stabilnych operacji i ograniczanie ryzyka związanego z działalnością, powinny wykorzystywać wiedzę i doświadczenie działów odpowiedzialnych za planowanie i wdrożenie strategii bezpieczeństwa.

 

FM jako jednostka organizująca ten proces musi zatem posiadać wiedzę i umiejętność sprawnego dobierania partnerów rynkowych z którymi możliwe będzie prowadzenie usługi na takim poziomie, by spełniać strategiczne kryteria zamawiającego. Bezpieczeństwo jest i będzie coraz częściej podnoszonym wyzwaniem w naszej szerokości geograficznej. W coraz bardziej złożonych warunkach i rosnącym poziomie niepewności wynikającym z szerokiej gamy ryzyk związanych z bogaceniem się gospodarki i wyzwaniami związanymi z zabezpieczeniem majątku, konfliktami, zagrożeniami cybernetycznymi czy ekspozycją na nowe typy zagrożeń istnieje coraz większa potrzeba lepszej organizacji procesów bezpieczeństwa.

 

Od ich wydajności, efektywności i jakości zależy w dużej mierze powodzenie działania całego systemu. Odpowiednie wykorzystanie technologii ale także sił ludzkich jest dziś wyzwaniem nie tylko z powodu rosnących kosztów ale także, a może przede wszystkim z powodu coraz większej złożoności zagadnienia związanego z ochroną obiektów i mienia. Dlatego też Polska Rada Facility Management wraz z Grupą do spraw Bezpieczeństwa, oddaje w Wasze ręce pierwszy polski poradnik oferujący praktyczną wiedzę w obszarze wyboru agencji ochrony. To zarówno zbiór porad jak i ustandaryzowany proces dedykowany korporacjom i organizacjom chcącym przeprowadzić swoje postępowanie w sposób transparentny i wartościowy z punktu widzenia efektu końcowego.

Aby wdrożyć skuteczną usługę ochrony wymagana jest chociażby podstawowa wiedza o zagadnieniu, dlatego sugerujemy aby korzystać z naszego źródła wiedzy przy budowaniu swojego postępowania i planowania czasu jego przeprowadzenia.

Z kolei bardziej zaawansowanym użytkownikom sugerujemy przejrzenie swoich procesów i analizę ich adekwatności. Mamy nadzieję, że niniejsza pozycja okaże się dla Państwa przydatna.

 

Z branżowymi pozdrowieniami

Krzysztof Kogut Prezes PRFM

bottom of page